SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                               25 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszach Świętych będzie błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary składane do puszki z racji poświęcenia będą przekazane na środki transportu dla misjonarzy zakupione przez "MIVA - POLSKA".

3.  Z woli pap. Franciszka dziś obchodzimy I niedzielę  Dziadków i osób starszych z którą to jest związany odpust. Dzień ten będzie obchodzony zawsze w czwartą niedzielę lipca przed wspomnieniem św. Joachima i Anny dziadków Pana Jezusa.

4.  We środę 28 lipca z Ełku wyruszy Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Dotrą do Pani jasnogórskiej 11 sierpnia  o godz. 11.00.

5.  W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na pomoc poszkodowanym przez nawałnicę.

czwartek,
29 lipca 2021